Napísali o SmartBooks

logo tasr  logo TASR skolske.sk  
Mária Tarišková, TASR skolske.sk:
"Manželia zo Žiliny vymysleli už pred rokmi online vzdelávací systém, ktorý dokáže naučiť žiaka na jednotku bez zaťaženia rodiča i učiteľa.”
čítať článok na TASR skolske.sk


FORBES
Rozália Hubeňáková, FORBES.sk:
"Manželia prišli s inteligentným vzdelávacím systémom. Používa ho 129 škôl a žiaci nepodvádzajú.”
čítať článok na FORBES.SK


SME
Svetlana Kolesárová, zástupkyňa šéfredaktorky:
"Človek nemá veriť, kým si vec sám nevyskúša. A keďže okolo seba práve nemám školopovinné deti, program som otestovala na sebe a na tej nešťastnej angličtine.
... Pri mojom testovaní ma síce trochu otravovalo, že sa ma „čarodejník“ po každej tretej úlohe pýtal na slovíčko, ktoré som na začiatku neoznačila správne, ale pravda je, že mi ho „vpálil“ do pamäti.

čítať článok na SME.sk


TouchIT
Michaela Šutková, touchit.sk:
"SmartBooks: On-line pomôcka, ktorá nahradí dieťaťu doučovateľa i školské učebnice”
čítať článok na touchIT.sk


HNonline
"Slovák vymyslel systém, ktorý pomôže deťom, aby mali lepšie známky”
čítať článok na HNONLINE.sk


DenníkN
"SmartBooks – unikátny slovenský vynález pre školy”
čítať článok na dennikN.sk


RTV
redaktorka Hana Beranová na Rádiu Slovensko:
"... by sa dalo povedať, že kto bude používať túto inteligentnú knihu - rodičia a žiaci, tak budeme mať len samých dobrých žiakov...”
vypočuť si rozhlasovú reportáž


PC revue
"Nahradia elektronické učebnice SmartBooks doučovateľov?... Situáciu by mohol pomôcť riešiť systém elektronických inteligentných učebníc SmartBooks.”
čítať článok na PCrevue.sk


PRAVDA.SK
"Počítač nie je pre deti pohroma, môže aj vzdelávať...”
čítať článok na PRAVDA.sk


Čo napísali o SmartBooks rodičia?

"...Včera sme sa zaregistrovali a mladšia dcéra si hneď vyskúšala slovenčinu a matiku, bola nadšená a ja s ňou. Práve preberajú vzory, prišli sme na to, že má medzery. Veľmi ju to bavilo a páčili sa jej komentáre k úlohám. Hlavne keď ju ten panáčik pochválil. Dnes si vyskúša aj staršia dcéra. Budem vrelo odporúčať všetkým mojim známym. Je to fakt super vec a cena je prijateľná..."

Marcela Mikundová, Žilina
asistentka generálneho riaditeľa FNsP Žilina


"Naša dcérka je len druháčka a asi práve preto je veľmi hrdá, keď si sama dokáže riešiť úlohy v SmartBooks. Veľmi oceňujem, že ju to tak baví, páči sa mi pútavé a detailné spracovanie predmetov na prvom stupni ZŠ. Keďže sama som učiteľkou na prvom stupni, musím povedať, že lepší program na domáce učenie nepoznám. Ďakujeme za túto skvelú pomôcku.”

Mgr. Veronika Ranušová
učiteľka na prvom stupni ZŠ Sebedražie, okres Prievidza


"Som bývalá učiteľka a riaditeľka školy. Smartbooks som našla na internete, keď som hľadala niečo zaujímavé pre moje vnučky, žiačky ZŠ, na prípravu na vyučovanie. Hneď ma zaujal.
Učenie touto formou je moderné, nenásilné a zaujímavé. Dieťa sa v podstate učí samé, rozvíja čítanie s porozumením, kritické myslenie, získava zručnosti v riešení rôznych typov zadaní.
Opakovaním nedoučeného učiva, vyhodnocovaním úspešnosti, problémovosti a efektívnosti, patrí tento spôsob učenia sa, medzi vysoko efektívne formy prípravy na vyučovanie.
Moje vnučky sa priam tešili na samostatnú prípravu na vyučovanie.
A čo je hlavné, v testoch v škole, zaznamenali výrazné zlepšenie v počte dosiahnutých bodov. V rámci riaditeľských testov bola vnučka najlepšia v ročníku.
Rodičom Smartbooks ušetrí veľa času a nervov.
Učiteľom Smartbooks účinne napomáha pri hodnotení individuálnych schopností žiakov a pri diferencovanej práci so žiakmi.”

PaedDr. Ľubica Igazová
bývalá riaditeľka ZŠ Partizánska Bánovce nad Bebravou


"Odporúčam všetkým rodičom, ktorým záleží na vedomostiach svojich detí a na výborných známkach. Takáto kompletná pomôcka doteraz chýbala. Cena je veľmi dobrá.”

Mgr. Irena Nižníková
učiteľka Sj-Nv, ZŠ Ochodnica


"Môj syn využíva SmartBooks od septembra. Výsledky sú veľmi pozitívne - jeho vedomosti sú lepšie a trvalejšie. Verím, že priaznivá cena SmartBooks zostane zachovaná. Všetky predmety za cenu jednej hodiny doučovania predurčujú tomuto programu široké rozšírenie."

Jana Pecsérke Kubranská, Bratislava
konateľka spoločnosti


"SmartBooks pre moju rodinu znamenajú veľmi veľa. Naši synovia sa výrazne zlepšili v známkach a teda i vo vedomostiach, pričom nepotrebujú na učenie toľko času. My rodičia máme pri minimálnom úsilí výborný prehľad o ich snažení. Kúpa tohto produktu bola jednou z našich najlepších ROI (investícií).”

Ing. Marek Gajdula
obchodný riaditeľ Scheidt and Bachmann


"SmartBooks je individuálny učiteľ pre každé dieťa. Nezabúda, presne vie, kde sú vaše slabé miesta, čo a kedy sa naučiť alebo si zapamätať.”

Miloš Botek, Žilina
podnikateľ


"Učenie so SmartBooks je jednoduché a nenáročné. Syn to zvládol s prehľadom sám. Ja už len skontrolujem, či sa všetko naučil. A niekedy, keď si potom pozriem, ako mu niektoré témy nešli, som vďačná, že tú robotu za mňa spravil počítač. Výborné je, že napr. v matematike, ak sa pomýlil, sa mu vo vyhodnotení úlohy zobrazí nielen správna odpoveď, ale aj správny postup. ODPORÚČAM."

Katarína Lokšíková, Púchov
asistentka


"Učebná pomôcka čo nahrádza doučovanie. Navyše máme presný prehľad o tom, čo synovi robí problémy, čo sa naučil a koľko mu trvalo učenie.”"

Ján Turza, Zlaté Moravce


"Naša dcéra si veľmi rýchlo zvykla na rýchlejší a efektívnejší spôsob učenia. Nepáči sa jej, že o všetkom, čo sa učí alebo neučí, hneď vieme, ale o tom to je, aby rodičia boli informovaní a deti motivované.”

Slavomír Rajdík
technik


„Moja prva skusenost so SMARTBOOKS bola uzasna :-D
Cestovali sme s dcerkou Dominikou ako kazdy den autom zo skoly a moja mala volala akurat s maminou, ze maju na druhy den pisomku z anglictiny a uz som vedel, ze do ucenia so mnou sa jej nechce.
Dostal som taky napad. Dcerka sice uz od malicka chodi na anglictinu, ale akosi ju to nebavi a ide jej to skor pomalicky. Aj ked chodi do skoly pre talentovane deti, obcas sa objavi aj B-cko.
Tyzden predtym som si registroval testovaciu verziu Smartbooks.
Vravim „Mimi, co keby sme vyskusali Smartbooks?“
Ked sme prisli domov hned sme sa aj pustili do toho.
Nainstalovali sme a mala sa zacala ucit.
Dala si pripravu na pisomku – slovicka 4. rocnik zvieratka a suvisiace pridavne mena.
Presla si za chvilu par krat ucenie a test a nakoniec 3. rocnik aj 2. rocnik slovna zasoba - zvieratka a temy ktore ju zaujali.
Tak ju to chytilo, ze ked som sa jej pytal preco sa uci druhy rocnik, povedala mi „vsak to som uz mala davno vediet“.
Na druhy den dostala A-cko, bol som nadseny, len som sa usmieval, nakoniec ani som tomu uceniu s nou moc nedal, viacmenej si sama presla celu slovnu zasobu :-D
Ani si neviem predstavit to nase ucenie, ako sa musime trapit, ked sa chcem s nou ucit, ani mi neodpoveda a tvari sa ako ju to nebavi so mnou.
Je schopna sa aj schovat pod stôl, len aby nemusela so mnou ucit.
Takze som vdacny za uzasny napad, za perfektny obsah, ktory nam splnil ciel na A a este aj to malu zaujalo.
SMARTBOOKS dakujem!“

Ing. Róbert Kupec, Bratislava
obchodný manažér O2


Veľké zmeny už po týždni

Výbornou referenciou je zlepšenie TROJOK na JEDNOTKY už po týždni a na vysvedčení po polroku
(tercia = 8. trieda, kvarta = 9. trieda na 8-ročnom gymnáziu):

vysvedcenia Belan Ondrej sipky