Výstrahy

Priradiť VirtueMart komponent k položke menu

Revolučné učenie - SmartBooks

Pre rodičov, ktorí nemajú čas. Pre všetkých žiakov ZŠ. Efektívne učenie bez bifľovania.

Ste zaneprázdnení rodičia? Nemáte dostatok času učiť sa s vašimi deťmi? Nedosahuje vaše dieťa požadované výsledky? Nepripravuje sa pravidelne? Zaberá učenie dieťaťu veľa času? Nezodpovedajú výsledky úsiliu? Ak ste odpovedali na niektorú otázku ÁNO, potom máme pre Vás riešenie a pomoc. Odhalíme Vám tajomstvo!
Ako sa učia úspešné deti?
Väčšina súčasných detí nevie, ako sa má efektívne učiť a nemajú dostatočnú motiváciu. Čo robia najlepší žiaci inak? Hoci tomu asi nebudete veriť, každé dieťa sa dokáže výrazne zlepšiť. Každé dieťa je výnimočné, aj to Vaše dieťa, len mu treba trochu pomôcť, aby sa učilo správnym spôsobom, tak ako to robia intuitívne všetky úspešné deti.
Čo hovoria vedecké štúdie?
Mozog každého zdravého človeka má potenciál ďaleko prekračujúci jeho potreby. Viacerí autori uvádzajú, že bežný človek využíva svoj mozgový potenciál ani nie na 5%.
Ako je uvedené v knihe Fluent Forever (Gabriel Wyner) najlepší spôsob, ako sa niečo naučiť, je opakovane sa skúšať s okamžitou spätnou väzbou. Túto stratégiu odporúčajú aj vedci pri všetkom, čo by ste si chceli zapamätať.
Inými slovami, namiesto systému učenia, ktorý poznáme zo školy – neustále a opätovné čítanie učiva – by sme ho mali prečítať iba raz, a potom sa opakovane skúšať. Psychológovia volajú tento efektívny spôsob učenia „testovací efekt“.

Štúdia vedená Markom Wheelerom preverila tvrdenia Henryho L. Roedingera a Jeffreyho D. Karpického o sile testovania pamäte. Výsledkom bolo potvrdenie teórie, že testovanie s okamžitou spätnou väzbou po každej úlohe výrazne pomáha pamätať si veci dlhšie. Pamätáte si, ako dobre ste si pamätali fakty po písomke, až ste si pomysleli, že na toto už nikdy nezabudnete?

V najnovšej štúdii vedci zistili, že kombinácia testovania sa s následnou okamžitou odozvou – zistením, či je vaša odpoveď správna – je efektívnejšia, pretože dlhodobú pamäť to povzbudí. Rovnako aj štúdia vedenej Carolinou Wiklund-Hornqvistovou viedla k jedinému poznatku. A to, že najefektívnejšia stratégia pre budovanie si lepšej dlhodobej pamäti je opakovať si dookola to, čo ste si raz prečítali, a overovať ako si to pamätáte. Je vedecky dokázané, že tento spôsob je oveľa efektívnejší, ako skúšať učiť sa fakty obyčajným učením. Dlhodobá pamäť je týmto spôsobom lepšie stimulovaná a posilnená.
Ako sa to dá riešiť?
Tím viac ako 40 pracovníkov vzdelávacieho projektu SmartBooks pracoval viac ako 4 roky na príprave jedinečného inteligentného produktu - SmartBooks. Základom produktu je spojenie kompletného učiva ZŠ s modernými poznatkami o pamäti a učení sa. Produkt obsahuje viac ako 10.000 obrázkov, viac ako 40.000 náučných úloh, čím pokrýva celé učivo ZŠ.
Teória sa nepreberá! Žiak si najskôr zo svojho týždenného rozvrhu vyberie predmet na nasledujúci deň. Následne formou náučných úloh, cvičení a odpovedí sa preskúša celé učivo, pričom sa po každej náučnej úlohe dozvie správnu odpoveď a vysvetlenie. Vedomosti, ktoré vedel, SmartBooks považuje za naučené a u ostatných určí problémovosť. Smartbooks tak pomáha učiteľom a aj rodičom. Rodič aj žiak majú jedinečný prehľad, čo žiakovi robí problémy, čo sa naučil, ako sa zlepšil a koľko mu trvalo učenie. Naproti tomu systém učenia v škole je namáhavý a zdĺhavý, lebo učiteľ sa musí venovať veľa žiakom, ktorí sú navyše rôznorodí. Žiaci sú nútení sa dlho pripravovať do školy aj doma za pomoci vyčerpaných rodičov, lebo je ohrozená ich budúcnosť, keď vyrastú. Ide to aj inak, odpoveďou je práve SmartBooks.
Je toto riešenie aj pre mňa?
Naše riešenie je pre každého, lebo je neuveriteľne jednoduché na používanie a cenovo dostupné. SmartBooks je domáci individuálny učiteľ pre každé dieťa, ktorého môžete získať už od 9,90€ mesačne, čiže len za 0,33€ denne (za túto nami dotovanú cenu). Na porovnanie jedna hodina doučovania stojí v priemere približne 20 násobok (6€ až 12€ za hod.)
Každý môže zabezpečiť svojim deťom úspech v škole a následne aj v živote.
Chcete aj Vy lepšie výsledky pre svoje deti a pritom ušetriť svoj čas a peniaze? Viac informácií získate na www.smartbooks.sk, alebo tel. 0903 444 889.