Ako to funguje?

Motto:
Úspech zajtrajška závisí od toho, aké prípravy ste vykonali dnes. (Anthonis van Dyck)
 
Na zamyslenie:
Akú hodnotu má pre vás úspech v živote vášho dieťaťa?

Ako deti používajú SmartBooks?

Pozrite si krátke videá pre žiaka, rodiča a učiteľa - videonavody TU 
(Video spustite, prepnite si ho vpravo dole na celú obrazovku a zvýšte si rozlíšenie.)

Revolučná zmena

SmartBooks dokážu nahradiť doučovateľa alebo rodiča pri domácej príprave. Rodič už neskúša, neučí. Stačí mu len 1 minúta denne na kontrolu výsledkov v PC alebo v mobile, či žiak celé učenie dokončil.

Vysoká efektivita

Vďaka zameraniu sa na podstatné učivo a na precvičovanie a upevňovanie len toho, čo žiak nevie, je učenie veľmi efektívne. Inteligentný systém poskytuje žiakovi individuálny prístup a dostatok času...

Stručná teória

Výťah toho hlavného, čo má žiak vedieť, mu uľahčí učenie sa. Vie to využiť na prípravu odpovede pred tabuľou, počas PN, pri opakovaní, atď. Všetko je zhrnuté na menej ako 1 strane.

Náučné úlohy

Ak dieťa odpovie na úlohu nesprávne, objaví sa odpoveď s vysvetlením a postupom. Neskôr ho z nej opäť vyskúša, až kým všetko nevie. Vďaka tejto novej metóde je učenie mimoriadne efektívne a rozvíja myslenie žiaka.

Cvičenia

Cvičenia sú realizované formou bleskových cvičení. Zadania i výsledky sú vytvorené dynamicky, čo zaručuje, že dieťa sa skutočne naučilo a neodpísalo iba výsledok.

Slovíčka

Základom cudzích jazykov sú slovíčka. Inteligentný spôsob učenia je vďaka svojej interaktivite mimoriadne príťažlivý a vaše deti si ho zaručene obľúbia. Je to najrýchlejší spôsob učenia sa slovíčok na svete.

Diktáty

Diktáty sú neoddeliteľnou súčasťou učenia sa jazykov.
SmartBooks dieťaťu prečíta vetu, ktorú dieťa zapíše rovnako ako v škole. Odpovede sú ihneď detailne vyhodnotené.

 Známky

Proces učenia sa je prepojený s testovaním dieťaťa. Získava známky, ktoré mu dodávajú motiváciu zlepšiť sa a zdravé sebavedomie. Sebavedomie mu zniži stres pri skúškach.

Prehľad

Rodič i učiteľ majú presný prehľad:
1. Ako bolo pripravené do školy.
2. Kedy a ako dlho sa učilo.
3. Aké má vedomosti o téme.
4. Kde má slabé miesta.

 

Základné kroky

  1. Motivácia rodičom
  2. Učenie žiaka
  3. Pravidelná kontrola
  4. Výsledky

Základom úspechu je spojenie motivácie dieťaťa rodičom s výkonným nástrojom. Používanie SmartBooks napriek hravému charakteru a efektívnemu používaniu vyžaduje od žiaka určité úsilie. Žiaka lákajú iné, zábavnejšie podnety - hry, sociálne siete a pod.

Technické riešenie:

  1. umelá inteligencia
  2. testovací efekt
  3. krivky zabúdania